Instrukcja Obsługi

Jak usunąć naklejkę rejestracyjna 1

1. Podważ załączoną łopatką przezroczystą część naklejki rejestracyjnej lub winiety, a następnie zerwij ją.

Jak usunąć naklejkę rejestracyjna 2

2. Przygotuj przezroczystą foremkę do naklejenia na szybę, zerwij z niej taśmę zabezpieczającą klej, która znajduje się na brzegu Odklejki. W foremce umieść materiał do nasączania płynem.

Jak usunąć naklejkę rejestracyjna 3

3. Rozlej płyn z saszetki na materiał znajdujący się w przezroczystej foremce. Użyj w tym celu załączonej rękawiczki ochronnej aby uniknąć bezpośredniego kontaktu płynu ze skórą. W saszetce znajduje się 10 ml płynu lecz nie cała powierzchnia materiału zostanie nasączona. Na naklejkę działa zarówno sam płyn jak i jego opary. Płyn nalewaj na zewnątrz auta na bezpiecznym podłożu. Pochlapanie płynem tapicerki samochodowej lub plastików może spowodować ich trwałe odbarwienie lub uszkodzenie.

Jak usunąć naklejkę rejestracyjna 4

4. Zabezpiecz tapicerkę znajdującą się bezpośrednio pod naklejką (najlepiej folią). Przyklej foremkę do szyby w taki sposób aby zakryła całą powierzchnię naklejki (materiał nie musi przylegać bezpośrednio do naklejki).

Jak usunąć naklejkę rejestracyjna 5

5. Pozostaw Odklejkę na szybie na około 20-30 min. Im dłużej Odklejka będzie się znajdowała na szybie, tym jej działanie będzie bardziej skuteczne. W przypadku starych naklejek radzimy pozostawić Odklejkę nawet na 40 min. Pamiętaj o pozostawieniu otwartego okna w samochodzie. Nie dopuść do wyschnięcia materiału poprzez zbyt długie pozostawienie Odklejki (powyżej 2 godzin).

Jak usunąć naklejkę rejestracyjna 6

6. Zdejmij Odklejkę, ściągnij rozpuszczone elementy naklejki za pomocą dołączonej łopatki i wytrzyj miejsce przyklejenia materiałem wcześniej nasączonym płynem używając załączonej rękawicy ochronnej. Jeśli na szybie pozostaną smugi można je zetrzeć suchą szmatką i płynem do mycia szyb.